Wojewoda da kasę staroście

  • 20.11.2018, 11:10 (aktualizacja 20.11.2018, 11:12)
  • DBEZ
Wojewoda da kasę staroście
Urząd wojewódzki opublikował listę rankingową programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wygląda na to, że powiat chełmski załapie się na dofinansowanie remontu drogi Wierzbica-Sawin.

Remont ponad 9-kilometrowego odcinka powiatówki będzie kosztował według kosztorysu ponad 7,1 mln zł. Powiat może uzyskać 3-milionowe dofinansowanie.

- Wygląda na to, że powinniśmy dostać te pieniądze. Z naszych obliczeń wynika, że będą dofinansowane wnioski do 13. lub 14. miejsca. Wszystko zależy od wyników przetargów - mówi Ireneusz Krasowski, z-ca dyrektora wydziału infrastruktury w chełmskim starostwie powiatowym.

Kolejnym wygranym w programie jest gmina Leśniowice. Znalazła się na 25. miejscu wśród 76 gmin wiejskich. Złożyła projekt na przebudowę drogi w Dębinie. Zawnioskowała o dofinansowanie w wysokości 534 tys. zł.

Środki finansowe powinna otrzymać również gmina Dorohusk. Znalazła się na 43. pozycji. Z niektórych źródeł nieoficjalnych wynika, że pieniędzy wystarczy tylko do miejsca 40., ale pracownicy urzędu są przekonani, że będzie więcej zrealizowanych wniosków. Upewniono ich o tym w urzędzie wojewódzkim. Jeśli tak będzie rzeczywiście, a wiele na to wskazuje, wyremontowana zostanie droga gminna w Dorohusku - Osadzie.

Na 55. pozycji znalazła się gmina Sawin, wnioskująca o dofinansowanie na drogę w Sajczycach. Prawdopodobnie pieniędzy nie otrzyma.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe