Stary może być tańszy

  • 20.11.2018, 09:08
  • AN
Stary może być tańszy zdjęcie poglądowe
Masz samochód, który ma już 25 lat? Możesz ubiegać się o zniżkę na ubezpieczenie OC w PZU. Warunek jest tylko jeden: musisz należeć do Automobilklubu Chełmskiego.

- Większość właścicieli samochodów, jak nie wszyscy, narzeka na wysokość stawek obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC. To bardzo ważne ubezpieczenie, z którego ubezpieczyciel wypłaca odszkodowania za szkody spowodowane przez sprawcę zdarzenia - przekonuje Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego . - Wielu właścicieli ma do swoich starszych, choć rzadko używanych samochodów, duży sentyment. Stawki OC są czasami czymś, co przesądza o wyrejestrowaniu lubianego samochodu. Jednak jest sposób, by OC znacząco zmniejszyć.

Chodzi o to, że Polski Związek Motorowy podpisał umowę z PZU SA, na mocy której wszyscy właściciele samochodów, które mają ponad 25 lat, przy podpisywaniu polisy OC otrzymają aż 70 proc. zniżki! Jak twierdzi Gorczyca, nie ma znaczenia, czy właściciel posiada jakieś zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy, nie są też wymagane tzw. żółte tablice. Jedynym warunkiem jest przynależność właściciela do któregoś z automobilklubów sfederowanych w Polskim Związku Motorowym, na przykład do Automobilklubu Chełmskiego.

- Dzięki zniżce właściciel starszego samochodu może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Co ważne, wszystkie formalności można załatwić przez internet - argumentuje prezes Gorczyca.

Niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej Automobilklubu Chełmskiego. Można także zadzwonić pod numer telefonu 502 342 117 lub udać się do sklepu Metro przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe