Do trzech razy sztuka?

  • 15.11.2018, 11:24 (aktualizacja 16.11.2018 08:46)
  • MP
Do trzech razy sztuka? pwszchelm.edu.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz trzeci ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę betonowego pasa na lotnisku w Depułtyczach Królewskich. Oferty, które wpłynęły w drugim naborze, przekraczały kwotę zaplanowaną na realizację tej inwestycji.

Władze PWSZ w Chełmie czekają na propozycje firm zainteresowanych budową betonowego pasa do 15 listopada.

- Oferty w drugim przetargu ponownie przekraczały kwotę, jaką dysponujemy na tę inwestycję - wyjaśnia Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ. - Koniec roku na uczelni umożliwia jednak pewne przesunięcia finansowe, a to sprawia, że jesteśmy przygotowani do wyboru najkorzystniejszej oferty. Mamy nadzieję, że umowę uda się podpisać jeszcze w grudniu.

Władze PWSZ przy wyborze oferty kierują się dwoma podstawowymi kryteriami, czyli ceną i okresem gwarancji. Jeśli trzecie postępowanie zakończy się pomyślnie, prace budowlane powinny rozpocząć się w lecie przyszłego roku. Betonowy pas zwiększy możliwości szkoleniowe studentów, zapewniając im większe bezpieczeństwo. Pozwoli również na wykonywanie operacji powietrznych w deszczu czy śniegu, czyli warunkach, które uniemożliwiają lądowanie na pasie trawiastym.

Chełmska PWSZ ogłosiła również przetarg na zakup trzech nowych samolotów do podstawowego szkolenia. Być może maszyny staną w hangarach uczelni przed końcem roku.

- Na ich zakupienie dwa miliony złotych otrzymaliśmy z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To bardzo duże wsparcie - dodaje Arkadiusz Tofil. - Chcemy doposażyć szkołę w samoloty jednosilnikowe z pełnym oprzyrządowaniem umożliwiającym latanie także w nocy.

Obecnie studenci PWSZ w Chełmie mają do dyspozycji 10 statków powietrznych.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe