Rzuć palenie z sanepidem

  • 14.11.2018, 12:33
  • AN
Rzuć palenie z sanepidem
15 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna organizuje w Chełmie dwa punkty profilaktyczne dla osób, które chciałyby rzucić palenie. Inspektorzy motywować będą do zerwania z nałogiem, a także zaprezentują różne możliwości, jak to zrobić. Akcja organizowana jest we współpracy z Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie.

Dzień bez Papierosa, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 40-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Kalifornii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.

Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.

- Na stoisku będzie można zmierzyć sobie ciśnienie krwi, uzyskać materiały pomocne w rzuceniu palenia, a także wykonać test motywacyjny - informuje Alicja Bork specjalistka do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia chełmskiego sanepidu. - Ponadto na jednym ze stoisk będzie można wykonać badanie na obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Punkty konsultacyjne będą zlokalizowane w urzędzie miasta i gmachu. Czynne mają być 15 listopada w godz. od 10 do 13.

Ponadto tego dnia w Radiu Bon Ton odbędzie się konkurs wiedzowy, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody książkowe.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe