Mamy te karetki!

  • 14.11.2018, 08:17
  • AN
Mamy te karetki!
Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie ma cztery nowe ambulanse. Dwie karetki zostają w naszym mieście, po jednej dostanie Krasnystaw i Włodawa.

To efekt umowy, która została podpisana 9 lipca pomiędzy wojewodą lubelskim i dyrektorem SRM Tomaszem Kazimierczakiem. Z budżetu państwa na ten cel przeznaczono dotację w wysokości 1 mln 700 tys. zł. Pieniądze wygospodarowane zostały z rezerwy wojewody.

- Dofinansowanie w całości przeznaczono na zakup czterech karetek wraz z wyposażeniem na potrzeby SRM Chełm. Podobne wsparcie otrzymały też szpitale w Janowie Lubelskim i Łukowie - wyjaśnia Kazimierczak. - 20 proc. środków finansowych na realizację tego zadania pochodzi z budżetu chełmskiego pogotowia.

Dostawcą karetek jest firma W.A.S. WIETMARSCHER Polska Spółka z o.o. Klucze do nowych pojazdów dyrektorowi SRM Chełm przekazał Artur Lewandowski, Regionalny Manager Sprzedaży. Dwa mercedesy sprintery trafią do Chełma, zaś volkswageny Craftery z napędem 4x4 będą obsługiwały teren Krasnegostawu i Włodawy.

Nowoczesne ambulanse zostały wyposażone w urządzenia do transportu pacjenta: wielopoziomowe nosze, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, deskę ortopedyczną, a także w respirator, ssak, pompę infuzyjną oraz defibrylator z możliwością wykonania teletransmisji ekg, pulsoksymetrii i kapnometrii.


Teraz czytane:

Odrąbany palec pod lupą prokuratury [ZOBACZ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 14.11.2018, 10:15
kto do roboty to i do zdjęcia
"To dzięki tym ludziom te nowe karetki"!?

Pozostałe