Ida patronką koncertówki

  • 13.11.2018, 14:07
  • AN
Ida patronką koncertówki
Na 14 grudnia planowane są uroczystości nadania imienia sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chełmie. Tak jak od dawna zapowiadał dyrektor Andrzej Wojtaszek, "koncertówce" patronować będzie światowej sławy skrzypaczka Ida Haendel.

Data nadania imienia nie jest przypadkowa. To wigilia 90. urodzin Idy Haendel. Artystka urodziła się 15 grudnia 1928 r. w Chełmie. Jest znaną na całym świecie wirtuozką skrzypiec. Dlatego wydarzenie będzie nawiązywało tematycznie do wielkiej pasji artystki, ale też do jej pochodzenia.

Już wiadomo, że podczas tego wieczoru wystąpi zespół Szalom Chełm, muzycy promować będą swoją najnowszą płytę. Kolejną niespodzianką muzyczną ma być koncert skrzypcowy. Wykonanie to na razie tajemnica. Na pewno nie zabraknie też występów uczniów szkoły.

- Chcemy, aby temu miejscu patronowała Ida Haendel, znakomita skrzypaczka związana z naszym miastem. Nie wyobrażamy sobie, aby miał to być ktoś inny - mówił jeszcze przed otwarcie szkoły dyrektor Wojtaszek. - Ten budynek, jego otoczenie, to również kawał historii Chełma, którą starliśmy się zachować nie tylko poprzez wygląd zewnętrzny, ale także różne historyczne detale.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe