Konferencja w duchu niepodległości

  • 10.11.2018, 22:25
  • MP
Konferencja w duchu niepodległości
W Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie 24 października odbyła się konferencja z cyklu "Skuteczne nauczanie", skierowana do nauczycieli i wychowawców. W tym roku motywem przewodnim była edukacja patriotyczna.

- Spotkanie wpisało się w realizację jednego z kierunków polityki oświatowej Polski, nawiązującego do 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz wychowania do wartości i kształtowania patriotycznych postaw uczniów - mówi Katarzyna Kalita, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. - Nauczyciele utwierdzili się w przekonaniu, że wychowanie ku wartościom i kształtowanie postaw patriotycznych jest bardzo ważnym i trudnym wyzwaniem edukacyjnym. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń, w jaki sposób te wyzwania realizować w szkole.

Podczas konferencji uczestnicy mogli również posłuchać wykładów poświęconych szeroko pojętej tematyce wolności i patriotyzmu. Zbigniew Lubaszewski, nauczyciel SP nr 11 w Chełmie, mówił o chełmskich drogach do wolności, dr Beata Komorowska z PWSZ w Chełmie o dziecku w świecie wartości, a Grażyna Gliwka, doktorantka wydziału nauk społecznych KUL o roli pieśni i obrazu w edukacji w patriotycznej. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Dywizjon 303" oraz wystawy poświęcone wkładowi kobiet w walkę o niepodległość, 100-leciu przyznania Polkom praw wyborczych oraz biografiom naszych bohaterów narodowych.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe