Włodawa: Sto dębów na niepodległość

  • 10.11.2018, 21:10 (aktualizacja 10.11.2018, 21:17)
  • TS
Włodawa: Sto dębów na niepodległość
Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński zaprosił wszystkich mieszkańców miasta na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się już w czwartek.

Tego dnia o godzinie 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa wykłady: "Drużyniacy i strzelcy" oraz "Zbiorowy portret uczestników ruchu paramilitarnego". Poprowadził je prof. Jan Adam Ptak. Organizatorami spotkania byli Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie oraz włodawska biblioteka.

W piątek, od godziny 10.30 rozpoczęły się kolejne biblioteczne spotkania regionalne pod hasłem "Ziemia włodawska na mapie niepodległej". Tego samego dnia o godz. 13 na błoniach przy zbiorniku Okopiec (ul. Okunińska) odbyła się włodawska edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia dębów niepodległości "Sto dębów na stulecie niepodległości".

Kolejne uroczystości odbyły się w sobotę. Na godz. 10 w sali kina Włodawskiego Domu Kultury zaplanowano Przegląd Piosenki Żołnierskiej. Godzinę później w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się gra miejska "Droga do niepodległości". Ostatnim sobotnim wydarzeniem we Włodawie było ognisko "Ogień Niepodległości".

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe