Wielka wojna na Lubelszczyźnie

  • 10.11.2018, 10:22 (aktualizacja 10.11.2018, 10:23)
  • AN
Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości Chełmska Biblioteka Publiczna prezentuje wystawę opracowaną i udostępnioną przez Archiwum Państwowe w Lublinie "Wielka Wojna na Lubelszczyźnie".

Ekspozycja ukazuje różne aspekty wojennej rzeczywistości lat 1914-1918. Przedstawione na niej zostały materiały wydawane zarówno przez zaborcę rosyjskiego, jak i później przez okupujące nasz region wojska austriackie.

Osobne miejsce poświęcone zostało polskim dążeniom niepodległościowym, które w czasie I wojny światowej były coraz odważniej wyrażane. Oprócz problemów politycznych wiele dokumentów przedstawia także trudne realia życia codziennego w czasach wojny. Do zaprezentowania na wystawie wybrany został różnorodny materiał, obejmujący zarówno pisma urzędowe, jak i druki ulotne, afisze, materiały prasowe, fotografie i karty pocztowe.

Wystawa będzie dostępna w galerii Nova ChBP przy ul. Partyzantów 40 do 30 listopada.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe