Dobre słowo dla każdego

  • 10.11.2018, 09:12
  • AN
Dobre słowo dla każdego
"Jesteś najlepszy", Masz tę moc", "Bez Ciebie świat byłby smutny" - kolorowe karteczki z tego rodzaju miłymi słowami można było dostać we wtorek na miejskim deptaku. Akcję zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury.

Był to element happeningu "Dobre słowo dla każdego", czyli wspólnego działania Studia Teatru Wyobraźni Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, Akademii Młodych Reporterów MDK i uczestników projektu "Bez procentów-rówieśnicza profilaktyka alkoholowa".

- Czasami ludzie myślą, że potrzebują używek, np. alkoholu, żeby poprawić sobie humor czy poczuć się lepiej. Tymczasem my pokazujemy, że aby poczuć się lepszym czy docenionym wystarczy, że ktoś nas dostrzeże, powie dobre słowo. Tylko tyle trzeba często, by wywołać na czyjejś twarzy uśmiech lub poprawić komuś nastrój – tłumaczą organizatorzy akcji.

Projekt "Bez procentów-rówieśnicza profilaktyka alkoholowa", współfinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, od września realizowany jest w Młodzieżowym Domu Kultury. Do udziału w tym przedsięwzięciu organizatorzy zaprosili uczniów chełmskich szkół ponadgimnazjalnych.

W ramach projektu powstaną m.in. plakaty edukacyjno-informacyjne oraz broszury stworzone przez młodzież. Gotowe materiały trafią w grudniu do chełmskich szkół.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe