Gm. Rejowiec: Wybuchowe niespodzianki

  • 08.11.2018, 13:38
  • (apm)
Gm. Rejowiec: Wybuchowe niespodzianki
Kilkadziesiąt sztuk amunicji, pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, znalazła podczas sprzątania posesji mieszkanka Chełma. Na granat w lesie w Hruszowie natknął się krasnostawianin.

28 października po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Chełma o znalezieniu na terenie prywatnej posesji 45 sztuk amunicji.

- Z jej relacji wynikało, że odkryła niebezpieczne militaria podczas uprzątania śmieci. Policjanci zabezpieczali wskazane miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, była to amunicja strzelecka pochodząca najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Dzień później po południu w lesie w Hruszowie w gminie Rejowiec mieszkaniec powiatu krasnostawskiego natknął się także na niebezpieczne znalezisko. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Rejowcu zabezpieczali wskazany teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej granat moździerzowy.

To już kolejne tego typu znaleziska na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w tego typu sytuacjach.

- Przede wszystkim nie należy dotykać takich przedmiotów czy też przemieszczać. O ich znalezieniu należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – dodaje Czyż.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 10.11.2018, 06:55
Moze znalazla moja kolekcje niewypalow przyniesionych z Borku ktorych Mama nie znalazla by wrzucic do zewnetrznego wychodku przed wybuchem i... milicjantami.
Tak to bylo 70-60 lat temu w kochanym Chelmie

Pozostałe