Pomogli, jak mogli

  • 7.11.2018, 11:19
  • AN
Pomogli, jak mogli zdjęcie poglądowe
Pan Feliks ma 71 lat. Choruje na niewydolność serca i nerek. Kilka dni temu trafił do szpitala. Szybko został jednak z niego wypisany, bo jak twierdzi córka pacjenta, lekarze uznali, że w tym przypadku nie da się już nic zrobić.

- Mój tato jest w jeszcze gorszym stanie, niż był przed szpitalem - mówi rozżalona pani Agnieszka. - Ma czekać na śmierć? Myślałam, że każdemu człowiekowi należy się pomoc. Teraz jest w domu, ale ja przecież nie jestem w stanie zapewnić mu fachowej opieki medycznej. Jak można wypisać kogoś ze szpitala w takim stanie?

 Pan Feliks nie dość, że jest poważnie chory, to jeszcze na dodatek ma duży niedosłuch. To z kolei sprawia, że kontakt z nim jest bardzo utrudniony. Jak podejrzewa pani Agnieszka, to był m.in. powód wypisania jej ojca do domu.

Córka pacjenta poskarżyła się na tę sytuację do dyrekcji chełmskiego szpitala. Jak ustalił nam dyrektor do spraw medycznych Lech Litwin, mężczyzna rzeczywiście trafił do placówki w ciężkim stanie, jednak wypisany został w zdecydowanie lepszym.

- Przywieziony został do nas karetką. Przebywał na oddziale kardiologicznym. Rozmawiałem na ten temat z panią doktor i wiem, że jego stan się poprawił. Na pewno nikt nie wypisał go z powodu jego niedosłuchu, chociaż ten temat powinien zostać przez rodzinę uporządkowany - tłumaczy dyrektor Litwin. - Ten pan jest osobą bardzo schorowaną. Nikt na pewno nie odmówił mu w szpitalu pomocy.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe