Sztab czeka na wolontariuszy

  • 07.11.2018, 09:50
  • AN
Sztab czeka na wolontariuszy
Chełmski sztab nr 600 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, utworzony przez Automobilklub Chełmski, został już oficjalnie zarejestrowany. A to oznacza, że rusza nabór wolontariuszy, którzy podczas wielkiego finału kwestować będą na ulicach naszego miasta.

- Chcemy zrekrutować stu trzydziestu wolontariuszy. Sztabowcy zachęcają do samodzielnej rejestracji online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Po dokonaniu zgłoszenia należy udać się jeszcze do sztabu, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza - wyjaśnia  Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu.

Można też odwiedzić sztab w sklepie METRO przy ul. Pijarskiej 5 w godz. 10 - 17, a w soboty w godz. 10 - 13 i tam na miejscu wypełnić i podpisać ankietę oraz zrobić zdjęcie. Liczba wolontariuszy jest ograniczona, a o ich przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, więc warto się pośpieszyć. Kontakt ze sztabem możliwy jest także pod numerem telefonu 792 035 061 i za pomocą poczty elektronicznej [email protected] lub na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Szef chełmskiego sztabu, zgodnie z regulaminem, zastrzega sobie prawo odmowy zatwierdzenia zgłoszeń od niektórych chętnych.

- Wszyscy nasi wolontariusze otrzymują specjalne smycze do identyfikatorów, a ci, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy do puszek, otrzymają nagrody od sponsorów - dodaje Gorczyca.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe