Remontów ciąg dalszy

  • 6.11.2018, 15:02
  • AN
Remontów ciąg dalszy
Lada dzień rozpoczną się w mieście dwie kolejne inwestycje: remont parkingu przy parku miejskim i modernizacja placu dworcowego. Na obydwa zadania miasto pozyskało dofinansowanie.

Przebudowa parkingu przy parku miejskim jest częścią projektów Strategicznych Inwestycji Terytorialnych, na których realizację miasto pozyskało unijne dofinansowanie. Odnowiony zostanie plac o powierzchni około 1100 mkw. Powstanie na nim kilkadziesiąt miejsc postojowych, także dla osób niepełnosprawnych, bagażowych taksówek oraz autokarów. Od dawna w tym miejscu zatrzymują się przyjeżdżające do miasta wycieczki. Na zmodernizowanym placu pojawi się również jedna z 17 stacji chełmskiego roweru miejskiego. Wybór lokalizacji podyktowany jest bliskością wjazdu na bulwar spacerowo-rowerowy nad Uherką. Będzie to swoista wypożyczalnia rowerów przy bulwarze.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja placu dworcowego. Zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni, chodników i terenów zielonych, budowę parkingów dla kilkudziesięciu pojazdów, wymianę oświetlenia, ustawienie elementów małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz oznakowanie. Przez zmodernizowany plac przebiegać ma nowa ścieżka rowerowa, która połączy się z trasą dla rowerzystów powstającą wzdłuż ulicy Kolejowej. Dodatkowo parowóz, stojący obecnie za dworcem, przeniesiony zostanie przed budynek. Wyeksponowana na placu lokomotywa ma być świadectwem bogatej kolejowej historii naszego miasta, w tym przedwojennej budowy osiedla zwanego dzisiaj Dyrekcją.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe