Chełmianie na pomoc nekropolii

  • 6.11.2018, 13:18
  • AN
Chełmianie na pomoc nekropolii
1 listopada na dwóch chełmskich nekropoliach grono przyjaciół chełmskich zabytków zbierało pieniądze na renowację starych nagrobków. W tym roku podczas kwesty udało się zebrać ponad 13 tys. zł.

- Zebraliśmy w tym roku rekordową kwotę, z czego ponad 3 tys. 800 zł pochodzi z puszek kwestujących na cmentarzu komunalnym przy ul. Mościckiego - informuje Paweł Wira, prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Pieniądze zostały już wpłacone na konto stowarzyszenia. Decyzja o tym, który zabytek poddany zostanie konserwacji, jeszcze nie zapadła. Obiektów wymagających takich zabiegów na cmentarzu parafialnym jest wciąż naprawdę sporo.

Wśród kwestujących w tym roku byli m.in. poseł Beata Mazurek, prezydent Chełma Agata Fisz, dyrektor wydziału oświaty Augustyn Okoński i dyrektor wydziału kultury Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk, chełmscy muzealnicy, regionaliści, radni, harcerze ze SP nr 11 w Chełmie i uczniowie I LO.

W ubiegłym roku podczas jednodniowej kwesty udało się zebrać ok. 9 tys. 100 zł, czyli o ok. 900 złotych więcej niż w 2016 roku.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe