Pielęgniarki zarobią mniej?

  • 6.11.2018, 08:55
  • AN
Pielęgniarki zarobią mniej?
Pielęgniarki pracujące w chełmskim pogotowiu mogą nie otrzymać premii uznaniowej, którą dostawały od lat do wynagrodzenia. Jak jednak zapewnia dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Wszystko wyjaśni się w tym tygodniu. Dyrektor pogotowia Tomasz Kazimierczak przekonuje, że jest to premia uznaniowa, a nie regulaminowa, więc nie stanowi stałego składnika wynagrodzenia, choć mogło to tak wyglądać. Pielęgniarka może taką premię otrzymać, ale nie musi. Podobno pracownicy stacji już zostali poinformowani o tym, że premie zostaną uszczuplone o 20 proc.

- Wszystko zależy od skutków finansowych. W najbliższych dniach zapadnie decyzja w tej sprawie - wyjaśnia Tomasz Kazimierczak, dyrektor SRM. - Warto dodać, że w ostatnim czasie wzrosło wynagrodzenie tej grupy zawodowej.

Plany Kazimierczaka nie spodobały się szefowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

 Uważam, że pracodawca nie powinien karać pielęgniarek za to, że otrzymały długo oczekiwane podwyżki płac i zabierać im 20 proc. premii - tłumaczy przewodnicząca Iwona Domańska.


Najczęściej czytane:

Zabytkowy kiosk ma nowego najemcę [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AA
AA 7.11.2018, 18:34
Ciekawe dlaczego Pan dyrektor jak przestał być dyrektorem i stworzyl sobie stanowisko inspektora do spraw nieistotnych z pensją dyrektorską nie oceniał skutków finansowych dla firmy? Dlaczego ratownik z tej samej karetki dostanie 20% premii a pielęgniarka 2% czyli zamiast 600 złotych 60?

Pozostałe