Nie chcę oglądać Hitlera na ulicach

  • 6.11.2018, 08:24
  • AN
Nie chcę oglądać Hitlera na ulicach
- Przeżyłam wojnę i wiem, ile zła wyrządził Hitler. Kto rozkleja na mieście plakaty z jego podobizną? - pyta kobieta, która zadzwoniła do naszej redakcji. Jej zdaniem taka akcja jest niedopuszczalna i karygodna.

Chodzi o plakaty, które pojawiły się na terenie Chełma m.in. w okolicy Placu Gdańskiego. Akcję zorganizowała grupa Młodych Patriotów z Chełma. Narodowcy, jak tłumaczą, chcieli zwrócić uwagę przechodniów na to, jaką wielką zbrodnią jest aborcja.

- Rozklejono kilkaset plakatów. Akcja przebiegła w ciszy i bez zakłóceń - chwalą się na swoim Facebooku Młodzi Patrioci, nie dostrzegając problemu.

Na chełmskich ulicach pojawiły się trzy wzory plakatów. Jeden z nich przedstawia wizerunek Adolfa Hitlera. Narodowcy przywołują na nim, że "w 1943 roku Hitler dał Polakom prawo do aborcji, jednocześnie odmawiając go kobietom niemieckim pod groźbą kary śmierci".

- Nie mogę na to patrzeć, nie chcę tego oglądać - płacze nasza rozmówczyni. - Czy ktoś, kto rozwieszał te plakaty, ma w ogóle świadomość, kim był Hitler? Jak można tak rozpowszechniać jego wizerunek? - pyta. - Chciałbym spokojnie przechodzić ulicami miasta.

Kobieta jest zrozpaczona. Postać Hitlera przywołuje w niej najgorsze wspomnienia z czasów wojny. Wydaje się jednak, że autorzy akcji plakatowej nie widzą nic złego w przywołaniu postaci faszystowskiego przywódcy w kontekście aborcji. Oficjalnie na ten temat wypowiadać się nie chcą. Powtarzają jedynie, że była to akcja wymierzona w zwolenników usuwania ciąży.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 6.11.2018, 08:51
Braki w podstawowej wiedzy historycznej oraz emanacja niektorych programow tv prowadzi do takiej patologii

Pozostałe