Włodawa: Jubileuszowa kwesta rekordowa

  • 5.11.2018, 12:06
  • TS
Włodawa: Jubileuszowa kwesta rekordowa
Po raz dziesiąty we Włodawie organizowana była zbiórka datków na renowację zabytkowych nagrobków. Podczas dwudniowej kwesty udało się zebrać prawie 13 tys. zł. Jej organizatorem tradycyjnie było Stowarzyszenie Renovabis.

Kwestujących można było spotkać na dwóch cmentarzach – parafialnym i komunalnym.

- W zbiórce uczestniczyło 56 kwestarzy. Wśród nich byli m.in. uczniowie miejskich szkół podstawowych, burmistrz Wiesław Muszyński, starostaAndrzej Romańczuk, kandydat na wójta gminy Włodawa Andrzej Rusiński oraz członkowie naszego stowarzyszenia – wylicza Edward Łągwa, prezes Stowarzyszenia Renovabis. - W ciągu dwóch dni – w czwartek i piątek udało nam się zebrać rekordową kwotę 12 706,85 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili grosza – dodaje Łągwa.

Nie wiadomo jeszcze na remont jakich nagrobków zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.

- Zdecydujemy o tym w najbliższym czasie. Z dotychczasowych zbiórek odrestaurowaliśmy trzynaście zabytkowych pomników. I właśnie około trzynastu kolejnych wymaga pilnej renowacji. Wszystkie znajdują się na cmentarzu parafialnym – informuje prezes włodawskiego Stowarzyszenia Renovabis.

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe