Refundacje na nowo

  • 05.11.2018, 11:22
  • AN
Refundacje na nowo

Na stronie internetowej ministerstwa zdrowia pojawił się nowy wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Obowiązuje od 1 listopada. 

Dobra wiadomość dla chorych na nowotwór układu krwiotwórczego. Na liście leków refundowanych znalazł się m.in. Imnovid (pomalidomid), preparat stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego. Pomalidomid został objęty refundacją w ramach programu: "Pomalidomid w leczeniu nawrotowego i opornego szpiczaka mnogiego", w III linii leczenia (po drugim nawrocie choroby). Dotychczas terapia tym lekiem była niezwykle kosztowna.  Jak poinformował portal rynekaptek.pl, tygodniowa terapia preparatem kosztuje 35 tys. zł.

Na liście znalazły się też nowe leki dla osób cierpiących na łuszczycę, nadciśnienie płucne i hipercholesterolemię rodzinną.

Z kolei lek Vimpat, który zażywają chorzy na padaczkę, będzie niestety zdecydowanie droższy. Od listopada, w zależności od stosowanej dawki, chorzy będą musieli zapłacić po kilkaset złotych.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe