Jam Session ze Zbigniewem Jakubkiem

  • 2.11.2018, 13:56
  • AN
Jam Session ze Zbigniewem Jakubkiem
3 listopada w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja jazzowy koncert zaduszkowy. Gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Jakubek, pianista, aranżer, kompozytor, członek legendarnej grupy Walk Away.

W tym roku Chadek postanowił wrócić do starej formuły Zaduszek, opartej na spotkaniu muzyków podczas jam session. Oprócz "dyżurnej" sekcji rytmicznej zagrają muzycy z Chełma oraz Chadek Big Band. W programie pojawią się też na pewno piosenki "wielkich nieobecnych". Będzie to okazja, by muzycznie wspominać artystów, których już nie ma wśród nas...

Zbigniew Jakubek jest absolwentem wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego droga muzyczna rozpoczęła się od studenckich formacji. W czasie stałej współpracy z zespołami równolegle koncertował z czołówką polskich jazzmanów – instrumentalistów. Współpracował też z większością gwiazd polskiej wokalistyki jazzowej lat 80, 90. m.in.: Urszulą DudziakEwą BemGrażyną ŁobaszewskąMarkiem BałatąEwą UrygąLorą Szafran. Z wieloma z nich współpraca zaowocowała wydaniem płyty.

Od połowy lat 90. zagrał wiele tras koncertowych z wielkimi muzykami jazzu. Byli to m.in. Frank GambaleDidier LockwoodEric MarienthalDavid FiuczynskiMino CineluChester Thompson,David FriesenBill EvansCindy BlackmanCarmine AppiceDean Brown. Ostatnim międzynarodowym projektem było utworzenie w 2009 roku "Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Urban Groove Ensamble". Niezależnie od grania jazzu współtworzy międzynarodowy "Visegrad Blues Band", zespół grający bluesa i rock `n` roll.

Artysta 3 listopada wystąpi w Chełmie. Bilety w cenie 25 zł. Rezerwacje stolików: 82 563 00 81 wew. 9.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe