W Dubience ostra dogrywka

  • 31.10.2018, 13:14
  • DBEZ
W Dubience ostra dogrywka
W kolejnej turze zmierzą się: wójt Waldemar Domański i Krystyna Deniusz-Rosiak. Obydwoje zdobyli zbliżoną liczbę głosów, więc nic nie jest przesądzone.

Podczas wyborów w gminie Dubienka odnotowano rekordową frekwencję - do urn poszło 66,17 proc. mieszkańców. Było aż 4 kandydatów do fotela wójta. Edward Olchowski startował ze swojego komitetu. Zdobył zaledwie 46 głosów. Lepszy wynik miał kandydat PiS Dariusz Sułkowski. Zdobył 395 głosów i również odpadł. Na placu boju pozostali 63-letni Waldemar Domański, wójt z PSL, władający gminą od dwóch kadencji oraz 50-letnia Krystyna Deniusz-Rosiak, kierowniczka filii banku w Dubience. Obydwoje zgarnęli po ok. 32 proc. głosów. Domański prowadził zaledwie siedmioma głosami.

W radzie zasiądzie siedmioro radnych z KWW W naszych rękach nasza przyszłość, a więc komitetu kontrkandydatki obecnego wójta: Czesława Markiewicz (43 gł.),  Łukasz Skibiński (26 gł.), Jacek Goryń  (42 gł.), Monika Ciszewska (25 gł.) Krystyna Jagodzińska (33 gł.), Gabriela Poliwczak (50 gł.), Tadeusz Ligierko (25 gł.). Jest też siedmiu radnych PSL: Stanisław Strelczuk (40 gł.), Grzegorz Kapyś (32 gł.), Mieczysław Neczaj (43 gł.) Jan Seniuk (41 gł.), Henryk Hryniuk (37 gł.), Tadeusz Gołębiowski(71 gł.), Wiesław Struś (62 gł.). Będzie w niej również jeden radny z PiS - Mariusz Wasilewicz (22 gł.) i to do niego może należeć głos decydujący w wielu spornych kwestiach.

Wielkim przegranym tych wyborów jest przewodniczący rady gminy Włodzimierz Turewicz, którego nie będzie w składzie nowej rady. Miał o jeden głos mniej niż Monika Ciszewska. Mandaty stracili również dotychczasowi radni: Stanisław Szynkaruk, Jarosław SitarczukEugeniusz NadolskiMarcin Szczerepa. Nie wystartowali tym razem: Radosław Malik i Wojciech Kościuk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe