Gm. Wojsławice: Semeniuk znowu popłynął

  • 31.10.2018, 09:31
  • DBEZ
Gm. Wojsławice: Semeniuk znowu popłynął
Wójt Henryk Gołębiowski utrzymał stanowisko dzięki 1018 mieszkańcom, którzy poparli go w wyborach. Zdobył 53,19 proc. głosów. Poprzedniemu wójtowi Jackowi Semeniukowi z PSL znowu się nie powiodło.

Na Semeniuka zagłosowało 708 osób, a więc 36,99 proc. Kandydatka PiS Katarzyna Drzewicka-Tokarz miała 188 głosów, czyli 9,82 proc.

Do rady gminy zarejestrowano aż osiem komitetów. Pięć mandatów ma PSL, a 10 - KWW Henryka Gołębiowskiego. Pozostałe komitety nie mają żadnego przedstawiciela w radzie.

Radni PSL to: Waldemar Ożóg (59 gł.), Jan Grabiński (29 gł.), Grzegorz Śmiech (53 gł.), Justyna Mazurek (52 gł.), Sławomir Folusz (47 gł.).

W ekipie Gołębiowskiego są: Mirosław Gawrzak (76 gł.), Małgorzata Piróg (72 gł.), Zbigniew Rymarski (66 gł.), Grzegorz Łoś (69 gł.), Alicja Jabłońska (58 gł.), Anna Burda (51 gł.), Jolanta Jabłońska (81 gł.), Mirosław Radomski (83 gł.), Elżbieta Furmaniuk (55 gł.), Elżbieta Górnik (97 gł.).

Do nowej rady gminy nie dostał się przewodniczący Adam Łopocki (49 gł.). Przegrał wybory trzema głosami z Justyną Mazurek. Nie będzie też Ireny Kozłowskiej (47 gł.), którą w okręgu zastąpi Grzegorz Śmiech. Miał o sześć głosów więcej. Wystarczającej liczby głosów nie zdobyła startująca z własnego komitetu Marianna Wołoszyn (32 gł.). Jej miejsce zajmie Anna Burda. Kazimierz Furtak (74 gł.) przegrał dziewięcioma głosami z Mirosławem Radomskim. Dotychczasowego radnego Henryka Łatkę (32 gł.) przebił Waldemar Ożóg. Dariusz PopekJan Szponar i Andrzej Szerement nie wystartowali. Andrzej Szlązak walczył o miejsce w radzie powiatu i przegrał. Jolanta Tarajko (33 gł.), chociaż wystartowała z własnego komitetu, to i tak nie osiągnęła wystarczająco wysokiego wyniku i musiała ustąpić Elżbiecie Furmaniuk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe