PSL dogadane z PiS-em

  • 31.10.2018, 09:25
  • DBEZ
PSL dogadane z PiS-em
Szef ludowców Piotr Deniszczuk nadal będzie starostą. Wicestarostą zostanie Jerzy Kwiatkowski z PiS. W powiecie chełmskim karty zostały rozdane. G-9 wypadło z koalicji.

Umowa koalicyjna już została podpisana. Sygnowali ją Piotr Deniszczuk i Jerzy Kwiatkowski. Obaj będą mieli władzę w powiecie. Dogadali się również w sprawie podziału stanowisk.

- W ramach porozumienia PSL ma przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady powiatu, starostę i dwóch członków zarządu oraz przewodniczących trzech komisji - mówi Piotr Deniszczuk.

PiS, który w radzie ma 6 mandatów, w zamian za poparcie, otrzyma stanowisko wicestarosty, jednego członka zarządu i wiceprzewodniczącego rady. Deklarację o współpracy podpisano na pięć lat.

W miniony weekend trwały rozmowy dotyczące obsadzenia poszczególnych stanowisk. PSL będzie chciało powołać na przewodniczącego rady powiatu Jarosława Walczuka, zastępcę wójta gminy Ruda-Huta. Tym samym Grażyna Szykuła (PSL) straci swoją pozycję w radzie powiatu.

To porozumienie oznacza, że komitet BAS18 i G-9 pozostanie bez wpływu na politykę powiatu chełmskiego. Można się spodziewać w niedługim czasie odwołania wicestarosty Tomasza Szczepaniaka, który był poprzednio sekretarzem w Siedliszczu.

Porozumienie PiS-u i PSL zostało również zawarte w gminach Dubienka i Wierzbica, gdzie kandydaci PiS na wójta popierają w drugiej turze kandydatów PSL. W zamian PSL popiera kandydatów PiS w Kamieniu i mieście Rejowiec-Fabryczny.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe