Gm. Sawin: Ćwir pozbył się opozycji

  • 31.10.2018, 08:54
  • DBEZ
Gm. Sawin: Ćwir pozbył się opozycji
PiS w Sawinie może wziąć wszystkie stanowiska. Wybory wygrał Dariusz Ćwir i ma za sobą 14 radnych.

To prawdopodobnie koniec wojny z opozycją w Sawinie. Mieszkańcy zdecydowali, że wójtem na kolejną kadencję będzie Dariusz Ćwir. Ten 41-letni kandydat PiS-u zgarnął 1 714 głosów, co stanowi 65,52 proc. wszystkich oddanych w tych wyborach. Rozproszona opozycja przepadła. Trojgu kontrkandydatów nie udało się nawet doprowadzić do II tury.

Drugi w kolejności wynik miała przewodnicząca rady Joanna Rzepecka. Zdobyła 499 głosów, co stanowiło 19,07 proc. Z jej komitetu do rady wszedł tylko Ryszard Skimina (48 gł.), były radny z Bukowy Małej.

Hubert Wiciński zdobył 216 głosów, a Grzegorz Świca - 187. Z ich list do rady gminy nikt się nie załapał.

W radzie zasiądzie 14 radnych z komitetu PiS: Dorota Żuk (54 gł.), Małgorzata Fedorowicz (98 gł.), Bogusława Głąb (88 gł.), Tadeusz Starzyniec (118 gł.), Piotr Hawryluk (63 gł.), Zbigniew Kloc (81 gł.), Andrzej Kędzierawski (80 gł.), Łukasz Traczyński (76 gł.), Iwona Wołoszkiewicz (89 gł.), Halina Wołoszkiewicz (106 gł.), Wojciech Adamowicz (86 gł.), Maria Kubiak-Skórzewska (102 gł.), Zbigniew Krzanowski (86 gł.), Teresa Chlebio (99 gł.).

W radzie nie będzie dotychczasowej przewodniczącej Joanny Rzepeckiej. Nie wystartowały w wyborach wiceprzewodniczące: Marianna Błaszczuk i Magdalena Mazurek. Na listach wyborczych nie było również Wacława Bejdy, Eugeniusza GumienikaBłażeja JasińskiegoJana Korneluka, Bogusława Pawluka i Zdzisława Szulędzkiego.

Do rady nie dostał się były sekretarz gminy Andrzej Skóra (62 gł.), przegrywając ze Zbigniewem Klocem. Przepadła również w głosowaniu Jolanta Król (67 gł.), wieloletnia kierowniczka GOPS-u. Mandat w jej okręgu zdobył Wojciech Adamowicz.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe