Gm. Wierzbica: Kandydat PiS odpadł w Wierzbicy

  • 31.10.2018, 08:35 (aktualizacja 31.10.2018, 08:47)
  • DBEZ
Gm. Wierzbica: Kandydat PiS odpadł w Wierzbicy
Marek Kaczmarski zdobył 669 głosów. Zbyt mało, by znaleźć się w kolejnej turze. O fotel wójta będą walczyli Bogusław Żelechowski i Bożena Deniszczuk.

Bez względu na to, jak się rozstrzygnie II tura wyborów, gminę Wierzbica czekają zmiany. Dotychczasowy wójt Andrzej Chrząstowski oddał swój fotel bez walki i wystartował do rady powiatu. Kilku radnych również nie kandydowało w tych wyborach. Nie dostał mandatu m.in. przewodniczący rady gminy.

I turę wygrał Bogusław Żelechowski, weterynarz i wieloletni radny powiatowy. Zdobył 885 głosów. Tuż za nim uplasowała się kandydatka PSL Bożena Deniszczuk, zdobywając 857 głosów. W II turze poparł ją kandydat PiS Marek Kaczmarski.

W radzie zasiądzie pięcioro radnych wybranych z KWW Bogusława Zenona Żelechowskiego: Grzegorz Sobczuk (61 gł.), Roman Michalski (64 gł.), Marta Kozak (107 gł.), Stanisław Szpeflik (51 gł.), Mirosław Skoczylas (42 gł.). PSL będzie reprezentowało siedmioro radnych: Bogusław Kulbicki (47 gł.), Piotr Woźniak (59 gł.), Andrzej Palik (80 gł.), Krzysztof Czarnecki (95 gł.), Zdzisław Muszański (126 gł.), Marian Kister (68 gł.), Józefa Kantypowicz (109 gł.). Z list PiS wybrano dwoje: Annę Flisiuk (47 gł.) i Krzysztofa Szeligę (82 gł.). Z komitetu BAS 18 i G9 do rady wszedł: Adam Roman (bez głosowania).

Z mandatami pożegna się aż osiem osób: przewodniczący Krzysztof Wojewódzki oraz Lech Bartosz,Bożena Buch, Lucyna Guz, Marian Klimowicz, Dorota Kołtun, Ryszard KowelecIrena Panek.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe