Sprawdź, co kryją krypty

  • 27.10.2018, 12:40
  • AN
Sprawdź, co kryją krypty

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli podczas wrześniowego weekendu zwiedzić krypty pod bazyliką Narodzenia MMP. Zabytkowe lochy znów są dostępne, ale tylko przez jeden weekend.

Tym razem katakumby świątyni będą udostępnione zwiedzającym 10 i 11 listopada w godz. 10-18. Bilety-cegiełki na renowację można kupić w parafialnej kawiarence "na Górce".

Tylko podczas wrześniowego weekendu, kiedy trwała konferencja naukowa, poświęcona m.in. odkryciom na Górze Chełmskiej, krypty zwiedziło ponad 600 osób.

Do krypt wchodzi się bocznym wejściem, specjalnie do tego przygotowanym. Podziemia zostały przebadane przez archeologów i uporządkowane. W dalszym ciągu trwają w nich prace renowacyjne.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe