Zakonnice odchodzą po cichu

  • 23.10.2018, 10:50
  • AN
Zakonnice odchodzą po cichu
To tytuł przedstawienia, które obejrzymy 23 października w Krasnostawskim Domu Kultury w ramach programu Teatr Polska. Spektakl poprzedzą bezpłatne warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu – zapisy w sekretariacie KDK.

Sztuka opowiada historie bohaterek reportażu "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz. Ich losy stanowią punkt wyjścia spektaklu. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum, jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Podczas przedstawienia widz będzie świadkiem budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo sobie obcymi kobietami - aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę czy szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.

To już drugie przedstawienie w Krasnostawskim Domu Kultury w ramach programu Teatr Polska. Wydarzenie 23 października o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł – normalny, 15 zł - ulgowy do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl  W dniu wydarzenia wejściówki w wyższej cenie, odpowiednio 30 zł i 25 zł.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe