Wybraliśmy nowe władze samorządowe

  • 22.10.2018, 14:06 (aktualizacja 23.10.2018, 08:28)
  • AN, TS
Wybraliśmy nowe władze samorządowe
Niedzielne głosowanie przebiegało w miarę spokojnie, choć chełmska komisarz wyborcza odebrała w niedzielę setki telefonów dotyczących różnego rodzaju nieprawidłowości. Były to jednak drobne incydenty, niemające wpływu na przebieg wyborów. Na godz. 12 rekordową frekwencję odnotowano w gminie Hanna.

- Jedno ze zgłoszeń dotyczyło zbyt ograniczonego miejsca do głosowania. Ktoś inny poinformował, że plakat wyborczy, który wisiał przy posesji, został przewieszony w pobliże lokalu wyborczego. Odebraliśmy też sporo telefonów dotyczących dopisywania do rejestru wyborczego - wylicza komisarz wyborczy w Chełmie Katarzyna Zawiślak.

Do incydentu doszło m.in. w gminie Kamień. Około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o naruszeniu tajności głosowania w jednej z komisji.

- W tym przypadku nie doszło jednak do naruszenia prawa - poinformowała nas podkom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komenda Miejska Policji w Chełmie.

 Na godz. 12  frekwencja na terenie trzech powiatów: chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego wyniosła 17,80 proc. W mieście Chełm do urn poszło 16,89 proc. uprawnionych. Najniższą frekwencję w południe miała gmina Siedliszcze w powiecie chełmskim - 12,11 proc. W gminie Hanna w powiecie włodawskim do lokali wyborczych poszła rekordowa na tę godzinę liczba osób. Zagłosowało 23,86 proc.

O godz. 18, gdy oddawaliśmy ten numer naszej gazety do druku, uzyskaliśmy jeszcze informacje o frekwencji na godz. 17. Na terenie trzech powiatów wyniosła ona 42,26 proc. W Chełmie do urn poszło 38,25 proc. mieszkańców. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Dubienka - 55,58 proc, najniższą nadal w gm. Siedliszcze - 35,59 proc.

Jak podała w oficjalnym komunikacie Państwowa Komisja Wyborcza, pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania na prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych mogą być podane około godz. 6.15, a później o 12.15, 18.15.

AN, TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe