Włodawa: Muzeum najlepszym produktem turystycznym

  • 21.10.2018, 08:44
  • tsa
Włodawa: Muzeum najlepszym produktem turystycznym
Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie zajęło pierwsze miejsce w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018 roku. - Cieszymy się, że nasz wkład w kulturę został doceniony – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor muzeum.

Konkurs zorganizowała Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna. Kapituła składająca się z przedstawicieli różnych instytucji oceniła dotychczasową działalność zgłoszonych jednostek oraz wydarzeń kulturalnych, a było co oceniać, bo napłynęły aż 33 zgłoszenia.

Ogłoszenie wyników i wręczenie tytułów odbyło się podczas IX Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się 5 października. Pierwsze miejsce zajęło włodawskie muzeum.

- Jesteśmy wdzięczni kapitule konkursowej i dumni ze zdobycia tak prestiżowego wyróżnienia. Mobilizuje nas to do dalszego, jeszcze większego zaangażowania w to, co robimy. Cieszy nas ten sukces, tym bardziej że konkurowaliśmy z wieloma naprawdę pięknymi miejscami, zabytkami i wydarzeniami na bardzo wysokim poziomie z województwa lubelskiego – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk.

Warto dodać, że w ubiegłym roku trzecie miejsce w tym konkursie zajął Festiwal Trzech Kultur. Włodawskie muzeum zdobyło też tytuł Najlepszej Europejskiej Destynacji w konkursie Eden.

- Do tej pory nagradzani byliśmy przede wszystkim za Festiwal Trzech Kultur, ale muzeum to nie tylko ten festiwal. Jest to wiele innych wydarzeń kulturalnych, działania edukacyjne i zespół trzech synagog w jednym miejscu, co jest ewenementem w Europie. Ten tytuł jest zwieńczeniem 35-letniej działalności muzeum – dodaje dyrektorka placówki.

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe