Bohater, ale bardzo skromny

  • 17.10.2018, 12:17
  • tsa
Bohater, ale bardzo skromny
17-letni Fabian z Włodawy otrzymał list gratulacyjny od komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie za bohaterską postawę, jaką wykazał się w lipcu w Okunince. Uratował 11-letniego chłopca, którego poraził prąd.

11-latek przyjechał do Okuninki z rodziną na wakacje. Idąc z bliskimi do wesołego miasteczka, chciał ominąć kałużę z wodą. Dłonią złapał za metalową siatkę, którą miasteczko jest ogrodzone, i został porażony prądem. 17-letni Fabian widząc, co się dzieje z 11-latkiem, natychmiast go chwycił i odciągnął od siatki. Chłopiec trafił do szpitala, ale tylko dzięki reakcji starszego nieznajomego nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz pracownicy pogotowia energetycznego przeprowadzili kontrolę w wesołym miasteczku. Stwierdzili wiele nieprawidłowości. Okazało się, że przewody elektryczne, którymi prąd dochodził do poszczególnych urządzeń, były uszkodzone i zanurzone w wodzie. Prawdopodobnie dlatego doszło do tzw. przebicia i ogrodzenie znalazło się pod prądem.

W minionym tygodniu list gratulacyjny od komendanta wojewódzkiego przekazał Fabianowi szef włodawskiej komendy podinsp. Tomasz Patra. Do podziękowań przyłączył się również starosta włodawski Andrzej Romańczuk, wręczając 17-latkowi upominki.

Nasz bohater jest uczniem jednej z włodawski szkół. Nie chciał, by ujawniać jego tożsamość.

- Prosił nas o zachowanie anonimowości, nie zgodził się na upublicznienie zdjęć z wręczenia podziękowań. Powiedział, że zrobił  to, co do niego należało – informuje nadkom. Andrzej Wołos, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP we Włodawie.

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe