Gm. Krasnystaw: Hubertus w Siennicy Nadolnej [+GALERIA]

  • 17.10.2018, 09:38
  • GD
Gm. Krasnystaw: Hubertus w Siennicy Nadolnej [+GALERIA]
Właściciele Stajni Adrenalina oraz zaprzyjaźnieni hodowcy i miłośnicy koni 13 października świętowali Hubertusa. Były zawody w skokach przez przeszkody oraz gonitwa za lisem.

Hubertus konny to święto jeźdźców, którego obchody mają zapewnić dobre wyniki w nadchodzącym sezonie. Właściciele stajni Renata Świętanowska i Robert Niewiadomski chcieli również w wyjątkowy sposób uczcić pięcioletnią działalność "Adrenaliny" w Siennicy Nadolnej.

- Do tej pory organizowaliśmy Hubertusa dla osób, które uczęszczają na naukę jazdy i związanych z naszym ośrodkiem. Z okazji pięciolecia postanowiliśmy spotkać się w szerszym gronie. Frekwencja była znakomita. Przyjechało dużo znajomych twarzy i koni z zaprzyjaźnionych stajni. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda, a zawody stały na wysokim poziomie - mówi Renata Świętanowska.

Nagrody w skokach przez przeszkody zdobyli: Maja Topolska, Julia Niewiadomska i Anna Stach (wys. 70 cm), Iga Krawczyk i Artur Karczmarek (wys. 80 cm), Artur Karczmarek, Iga Krawczyk i Natalia Drapsa (wys. 90 cm), Dominika Strukowska, Dariusz Sulowski i Oliwia Stępień (wys. 100 cm z jokerem), Dominika Strukowska, Oliwia Stępień i Emilia Tymczyszyn (wys. 110 cm) oraz Emilia Tymczyszyn i Aleksandra Zaranek (wys. 120 cm z jokerem).

Najbardziej widowiskowo wyglądała gonitwa za lisem, podczas której kilkunastu uczestników ścigało konno jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Zgodnie z zasadami, wygrywa ten, kto jako pierwszy zerwie symboliczną kitę. Po kilkunastominutowej pogoni sztuka ta udała się Annie Woźniak.

Hubertus w Siennicy Nadolnej zakończyła wspólna biesiada przy ognisku. W trakcie zabawy właściciele stajni i uczestnicy święta jeźdźców snuli plany na kolejne spotkania i zawody w skokach przez przeszkody.

GD

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe