Darmowe szczepienia dla seniorów

  • 16.10.2018, 09:42
  • AN
Darmowe szczepienia dla seniorów
Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza chełmskich seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Aby wziąć udział w programie, wystarczy spełnić trzy warunki. Akcja rozpoczyna się 15 października.

- Z programu mogą skorzystać osoby urodzone w 1953 roku i starsze, mieszkające na terenie Chełma oraz takie, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do szczepienia - wylicza warunki udziału w programie dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiuński.

Program będzie realizowany od 15 października do 10 grudnia, nie dłużej jednak niż do wykorzystania liczby szczepionek przewidzianych w ramach tegorocznej edycji.

W pierwszej kolejności pacjent musi zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania lekarskiego i uzyskania zaświadczenia o  tym, że jest zdrowy. Następnie, tego samego dnia ma przyjść do jednej z dwóch przychodni MSP ZOZ: przy ul. Połanieckiej lub Wołyńskiej.

- Pacjenci zaopcjowani w miejskich ZOZ-ach będą szczepieni w tej placówce, w której pracuje wybrany przez nich lekarz, inni mogą sobie wybrać, która placówka jest im bardziej po drodze - wyjaśnia Żabiński. - W przychodni pacjent wypełni oświadczenie o zgodzie na wykonanie szczepienia w ramach programu polityki zdrowotnej. Po wypełnieniu dokumentów będzie musiał wziąć udział w rozmowie edukacyjnej z pielęgniarką i wreszcie przyjmie szczepionkę. Na zakończenie każdy zobowiązany będzie do wypełnienia ankiety dotyczącej uczestnictwa w programie.

To pierwsza edycja programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla seniorów z Chełma. Ma być realizowany na razie w latach 2018-2020. Szczepionki są finansowane z budżetu miasta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe