Mamy rekord w bibliotece

  • 15.10.2018, 15:27
  • AN
Mamy rekord w bibliotece
Nieoficjalnie rekord już jest. Na ostateczną decyzję Biura Rekordów będziemy musieli pewnie poczekać kilka miesięcy. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo w naszej ocenie udało się. W wydarzeniu miało wziąć udział co najmniej 3 tys. 71 osób, a wzięło 3 tys. 358 - nie kryje zadowolenia dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki.

Chodziło o czytanie na głos tej samej książki jedna osoba po drugiej. Bibliotekarze do rekordu wybrali "Szatana z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. Rekord, który prawdopodobnie udało się pobić w Chełmie, ustanowiony został jakiś czas temu w Indiach. Wydarzenie zorganizowała Chełmska Biblioteka Publiczna wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta.

- Biciu rekordu przyglądało się dwoje niezależnych obserwatorów. Całe wydarzenie było nagrywane. Teraz dopracowujemy wszystkie potrzebne materiały i lada moment wysyłamy je do Biura Rekordów. Czy uznają nasz wyczyn? Uważamy, że powinni - tłumaczy dyrektor Robert Chełmicki.

W biciu rekordu wzięli udział przede wszystkim uczniowie z chełmskich szkół. "Szatana z siódmej klasy" czytali przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych, Gimnazjum nr 8, IV LO, I LO, Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 1, II LO, Gimnazjum nr 6 i Zespołu Szkół Technicznych. Bicie rekordu rozpoczęło się po godz.9, a zakończyło ok. godz. 15.

- Wszyscy świetnie sobie poradzili z czytaniem. Szczerze mówiąc bibliotekarzom, jak liczyliśmy czas, zajęło to znacznie dłużej. Widocznie wolniej czytamy - śmieje się Chełmicki.

Bicie rekordu rozpoczęła prezydent Agata Fisz, książkę Makuszyńskiego czytał też wiceprzewodniczący rady miasta Mariusz Kowalczuk, dyrektor wydziału kultury Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk.

 

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe