Możdżer, Danielsson, Fresco

  • 14.10.2018, 17:23
  • AN
Możdżer, Danielsson, Fresco
Zagrają jesienią tylko cztery koncerty w Polsce, w tym jeden w Chełmie. Chełmski Dom Kultury zaprasza na występ niezwykłego trio, w skład którego wchodzą: Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco.

Odbędzie się 16 października. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 150 zł.

Znakomity pianista Leszek Możdżer nie ustaje w realizowaniu nowych pomysłów. Wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio Dream Team. Skład Możdżera brzmi lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie.

Pierwszy wspólny występ Dream Teamu miał miejsce podczas X Międzynarodowego Festiwalu Jazz na Starówce, w Warszawie w lipcu 2004 roku. Trio przedstawiło debiutancki repertuar entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i licznie zgromadzoną publiczność.

- Publiczność ceni sobie to polsko-szwedzko-izraelskie trio, szczególnie za delikatność i subtelne wyrafinowanie. Muzycy osiągnęli kompromis pomiędzy improwizacją, nieodzowną w jazzie i pewną przystępnością przez charakterystyczną dla tego składu melodyjność. Wydawać by się mogło, iż stworzyli klasyczne jazzowe trio: fortepian, kontrabas, perkusja. Ale to jest Możdżer, w związku z czym, nic nie może być oczywiste - pisze w swojej recenzji Mirosław Pęczak z Polityki.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe