Modne spodnie szkodzą

  • 14.10.2018, 11:55
  • ---
Modne spodnie szkodzą
Okazuje się, że nawet ubrania mają wpływ na nasze zdrowie. Ciasne spodnie tzw. rurki mogą być bardzo niebezpieczne.

- Rurki mogą wywołać utratę czucia. Jeśli zauważymy drętwienie mięśni, powinniśmy jak najszybciej przebrać się w wygodniejsze spodnie.

 

- Może wystąpić zespół tzw. ciasnoty międzypowięziowej, gdy zwiększone ciśnienie na mięśnie i nerwy sprawia, że krew i tlen mają utrudniony dostęp do komórek. Ostry zespół ciasnoty przedziałów powięziowych objawia się: bólem mięśni, który nasila się podczas próby wyprostowania kończyny, osłabieniem siły mięśniowej, twardym i bolesnym obrzękiem mięśni, nadmiernym napięciem mięśni, przykurczem w stawach, zaburzeniem czucia, a potem ruchu w obrębie kończyny.

 

- Rurki mogą wywołać otarcia naskórka, a nawet stany zapalne.

 

- Ciasne spodnie sprzyjają tworzeniu się żylaków.

---
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe