Pobiegną upamiętnić ofiary Holocaustu

  • 14.10.2018, 08:55
  • tsa
Pobiegną upamiętnić ofiary Holocaustu
Już po raz dziewiętnasty odbędzie się Bieg Sobiborski. Szacuje się, że weźmie w nim udział nawet kilkaset osób w różnym wieku. W ten sposób upamiętnione zostaną ofiary Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze.

Jest to jedna z form uczczenia pamięci ofiar Holokaustu oraz edukacji historycznej. Składa się z biegu głównego na dystansie 12,5 km trasą Sobibór-Włodawa oraz z tzw. biegów towarzyszących, w których na krótszych dystansach będą rywalizowały dzieci i młodzież. Zbiórka dla uczestników biegu głównego planowana jest przy pomniku Pamięci Ofiar Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze. Start o godzinie 12. Dzieci będą biegały od godziny 10.30 do 12.30 wokół Czworoboku we Włodawie.

Udział w biegach szkolnych jest bezpłatny. Ci, którzy planują start w biegu głównym, muszą wnieść opłatę w wysokości 40 zł. Należy jej dokonać na konto: 92 1240 2249 1111 0010 2926 0820, w tytule przelewu koniecznie trzeba wpisać "Opłata startowa XIX Bieg Sobiborski" oraz podać imię i nazwisko zawodnika. Zgłoszenia w formie elektronicznej przyjmowane były tylko do 7 października. Wszyscy, którzy zapisali się w tym terminie, mogą liczyć na specjalne koszulki startowe. Wpisowe dla spóźnialskich wynosi już 60 zł.

Do startu w biegu głównym dopuszczone zostaną osoby, które będą miały ukończone 16 lat. Ponadto każdy zawodnik musi mieć badania lekarskie lub złożyć pisemne oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na udział w starcie. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo w biegu.

Zawodnicy wystartują w kategorii generalnej kobiet oraz generalnej mężczyzn. Dodatkowo podzieleni zostaną na kategorie wiekowe. Mężczyźni: 16-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat oraz 50+. Z kolei dla pań przewidziano kategorie: 16-29 lat, 30-39 lat i 40+. Czas mierzony będzie w sposób elektroniczny przy użyciu specjalnych czipów.

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe