Gm. Rejowiec Fabryczny: Rodzina straciła dach nad głową

  • 11.10.2018, 09:39 (aktualizacja 11.10.2018 09:50)
  • MP
Gm. Rejowiec Fabryczny: Rodzina straciła dach nad głową
Nasi Czytelnicy poinformowali nas o - jak mówią - niezgodnej z prawem procedurze eksmisji mieszkańców w gminie Rejowiec Fabryczny. Twierdzą, że w Wólce Kańskiej pozostawiono jedną z rodzin bez dachu nad głową.

W mailu do redakcji Czytelniczka opisała nam sytuację poszkodowanej rodziny, bojąc się, że taki los może spotkać kolejnych mieszkańców:

- Dom rodziny z Wólki Kańskiej został zlicytowany przez sąd za długi związane z kredytem - czytamy w mailu. - Ojciec rodziny nie był w stanie ich spłacić przez chorobę. Jednak ustawodawca zabezpiecza przecież ludzi poprzez ustawę o ochronie lokatorów. Zobowiązuje ona gminę do zapewnienia lokalu, do którego takie osoby mogą się przeprowadzić. Niestety, nasz wójt takiego lokalu nie zapewnił, więc w tej sytuacji rodzina musi być eksmitowana do noclegowni. Czy w innych przypadkach, kiedy ktoś straci dach nad głową w losowej sytuacji, też tak będzie?

Ze wspomnianą rodziną z Wólki Kańskiej nie udało się nam skontaktować. Ale jak się dowiedzieliśmy, rodzice i ich trzech synów są w trudnej sytuacji materialnej, a ich głównym źródłem utrzymania jest renta.

O to, czy rzeczywiście doszło do złamania przepisów, zapytaliśmy również wójta gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisława Krupę. Jak nam przekazał, władze gminy są cały czas w kontakcie z rodziną z Wólki Kańskiej, złożyły jej także propozycję lokalu zastępczego.

- Na wniosek komornika sądowego zaproponowaliśmy tej rodzinie lokal w miejscowości Gołąb, ale okazał się on za mały na ich potrzeby. Niestety, na tę chwilę innym nie dysponujemy. Zresztą rodzina zdecydowanie odmówiła i odmawia jakiekolwiek innego, ponieważ chce zostać w swoim domu. Żeby mieć pewność, że w takim przypadku nasza gmina jest zobowiązana do zapewniania im nowego lokalu, wystąpiliśmy do sądu o udostępnienie wyroku dotyczącego licytacji ich domu. Kiedy się tego dowiemy, będziemy podejmować kolejne decyzje - przekazał nam wójt Zdzisław Krupa.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe