Włodawa : Zarzuty za nielegalne wysypisko

  • 11.10.2018, 09:06 (aktualizacja 15.10.2018, 10:52)
  • GD
Włodawa : Zarzuty za nielegalne wysypisko
Opisywany przez nas kilka razy właściciel firmy recyklingowej usłyszał kolejne zarzuty. Ostatnie dotyczą nielegalnego składowania na działce przy ul. Przemysłowej we Włodawie prawie 500 ton odpadów. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Włodawska prokuratura poinformowała, że podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego składowania śmieci oraz sprowadzania ich niezgodnie z ustawą o międzynarodowym transporcie odpadów. Waldemar S. odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

O problemach przedsiębiorcy pisaliśmy już kilka razy. Należąca do niego firma recyklingowa zajmowała się transportem oraz składowaniem odpadów z tworzyw sztucznych. Sprowadzała je z Danii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji, składowała bez odpowiednich zezwoleń. Kiedy góry śmieci rosły w pobliżu zabudowań mieszkalnych, zbuntowali się włodawianie. Zaalarmowali władze miejskie i inspektorat ochrony środowiska. Postępowanie wszczęła prokuratura i wstrzymano transport odpadów.

To nie są jedyne kłopoty Waldemara S. Z końcem lipca do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko przedsiębiorcy w sprawie pracowniczej. Okazało się bowiem, że między 8 a 31 stycznia naruszył przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych poprzez zatrudnienie 15 osób, które zajmowały się segregowaniem odpadów. Śledztwo wykazało, że nie zawarł z nimi umów o pracę i nie zgłosił uprawnionych do świadczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skrzywiony zawodowo
Skrzywiony zawodowo 11.10.2018, 18:14
Szanowni Państwo, jak widzę błędną nomenklaturę to mnie aż w oczy kłuje. Proszę używać odpady a nie śmieci! Nie wysypisko śmieci, a składowisko odpadów... w przypadku P. Waldemara S. miało miejsce niezgodne z prawem magazynowanie odpadów. Myślę, że jak by miał składowisko odpadów to mieszkańcy szybciej zgłosili problem. Proszę nie mylić pojęć bo poźniej ludzie głupoty powtarzają!

Pozostałe