Szkoła pod świętym patronatem

  • 11.10.2018, 08:49 (aktualizacja 15.10.2018 10:50)
  • Juna
Szkoła pod świętym patronatem
Już od 12 października Szkoła Podstawowa w Okszowie będzie nosiła imię św. Jana Pawła II.

W długim procesie wyboru patrona szkoły, którego głównym etapem było dwudniowe głosowanie, św. Jan Paweł II "pokonał" rotmistrza Witolda Pileckiego, uzyskując ok. 60 procent oddanych głosów. W głosowaniu udział brali nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Co do wyboru, nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń, chociaż nie wszyscy uczniowie szkoły uczęszczają na lekcje religii i są wyznania katolickiego.

Dotąd Szkoła Podstawowa w Okszowie nie miała patrona i była jedną z ostatnich szkół w gminie Chełm pozbawionych imienia. Innymi zgłaszanymi do objęcia szkoły patronatem kandydatami i kandydatkami byli m.in. Kazimierz BogdanowiczJan BrzechwaJanusz KorczakIrena SendlerowaIrena Szewińska czy piłkarz ręczny Karol Bielecki.

Imię św. Jana Pawła II zostanie nadane szkole już w najbliższy piątek podczas uroczystości z udziałem metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika. Rozpocznie się ona o godz.11 mszą w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Okszowie, podczas której abp poświęci sztandar szkoły ufundowany przez Urząd Gminy Chełm.

Dalsza część wydarzenia odbędzie się w budynku szkoły, a w jego programie jest m.in. poświęcenie tablicy pamiątkowej patrona szkoły, występ artystyczny uczniów oraz premierowe wykonanie hymnu szkoły, do którego muzykę skomponowali Bogusław Depta i Andrzej Bartniczuk, a słowa napisał Tadeusz Wolszczak, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Okszowie.

Wydarzenie ma charakter otwarty i każdy, kto chciałby wziąć w nim udział, będzie mile widziany.

Juna
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe