Senior, jak Żyd za okupacji

  • 10.10.2018, 08:43
  • AN
Senior, jak Żyd za okupacji
Kazimierz Mazurek reprezentował osoby starsze z naszego regionu na IV sesji plenarnej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Relację z wydarzenia zdawał na ostatniej sesji chełmskiej rady seniorów. Najbardziej oburzyło słuchaczy to, że kolejny raz seniorzy nie mogli spotkać się w budynku Sejmu!

- Znów nie zostaliśmy wpuszczeni do Sejmu. Dzięki uprzejmości władz samorządowych miasta Warszawa obradowaliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich - wyjaśnił Mazurek. - Jak widać, rządzący boją się seniorów, a przecież nie mają się czego bać! Chcemy współpracować z każdym rządem, który działa na rzecz emerytów.

- Jak to możliwe? - dopytywała jedna z radnych -seniorek. - Przecież Sejm jest utrzymywany z naszych pieniędzy?

Mazurek wyjaśnił, że taka sytuacja ma miejsce od momentu, kiedy to marszałek Marek Kuchciński zarządził, aby delegatów do parlamentu seniorów wskazywał wojewoda, a na to seniorzy nie chcieli się zgodzić.

- Delegatów wskazują środowiska senioralne i tak to pozostawiliśmy. Od tamtej pory nie wpuszczają nas do Sejmu - tłumaczył Kazimierz Mazurek. - Na posiedzenia, mimo zaproszeń, nikt z rządu nie przychodzi. Olewają nas, a my przecież nie jesteśmy groźni.

- Miejsce spotkań zostało więc trafnie wybrane. Żydzi - naród wygnany, a więc gdzie spotykają się wygnani seniorzy? W muzeum narodu wygnanego. Albo jeszcze inaczej: Senior ma mieć do gadania tyle, co Żyd za okupacji... - podsumował dyskusję radny Lech Radwański.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe