Taniec: Siennica zachwyciła tańcem

  • 09.10.2018, 12:01
  • GD
Taniec: Siennica zachwyciła tańcem
W Siennicy Różanej 30 września rozegrano Grand Prix Polski PTT w kombinacji stylów oraz dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Siennicy Różanej RYTM 2018. Wystartowało około 140 par tanecznych z 36 ośrodków tańca w Polsce oraz pary z Kijowa.

To niezwykle budujące, że tak mała miejscowość, jak Siennica Różana od dziewięciu lat przyciąga najlepsze pary taneczne w Polsce. Niewątpliwa w tym zasługa organizatorów wydarzenia, czyli wójta Leszka Proskury i Chełmskiego Centrum Tańca RYTM. Hala sportowa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej na jeden dzień znów zamieniła się w taneczną stolicę Polski. 

Rangę tegorocznych zmagań podniosło Grand Prix Polski w kombinacji stylów oraz obecność mistrzowskich par tanecznych, oraz finalistów Mistrzostw Świata rozegranych na tydzień przed siennicką imprezą. Zachwycająca była również piękna i bajkowa scenografia, której fundatorem była firma Dziedzik.

W klasie tanecznej G w stylu kombinowanym wygrali Michał Głowacz i Emilia Dzięgielowska (wiek 10-11 lat) ze szkoły Golden Dance - Przemyśl oraz Bartłomiej Przebierowski i Patrycja Nowacka (wiek 12-13 lat) z Chełmskiego Centrum Tańca RYTM.

W klasie tanecznej E+F w stylu kombinowanym zwyciężyli Dawid Góźdź i Maria Wiącek (wiek 12-13 lat) z ośrodka KICK - Kielce.

W klasie tanecznej E+F w stylu kombinowanym na najwyższym stopniu podium stanęli Jan Demianiuk i Maria Modrzejewska (wiek 10-11 lat) z Blue Classic - Warszawa oraz Hubert Wójcik i Magda Małys (wiek 14-15 lat) z Magic-Dance - Lublin.

W klasie tanecznej B w stylu standardowym triumfowali Łukasz Gołojuch i Karolina Ladzińska (powyżej 15 lat) z ośrodka DŻET - Rzeszów-Boguchwała, a w stylu latynoamerykańskim Daniel Gołębiowski i Paulina Sidor (powyżej 15 lat) z ośrodka Lider - Lublin.

W klasie tanecznej D zarówno w stylach: standardowym i latynoamerykańskim wygrali Kacper Paterek i Amelia Kondrakiewicz (wiek 14-15 lat) z Fast-Step - Warszawa.

W klasie tanecznej C w stylu latynoamerykańskim pierwsze miejsce wytańczyli sobie Anton Majewski i Roksana Paralusz (powyżej 15 lat) z Chełmskiego Centrum Tańca RYTM.

W klasie tanecznej E+F w stylu standardowym zwyciężyli Bogusław Baran i Renata Karpeta (wiek 40+) z ośrodka Sempre - Kraków, a w stylu latynoamerykańskim Marek Szpyra i Magdalena Hrynkiewicz (wiek 40+) z ośrodka Myka - Zamość.

Grand Prix Polski w kategorii open w kombinacji stylów wygrali Jan Huber i Karolina Staszak (wiek 12-13 lat) z Taktu - Chełm, Szymon Rencławowicz i Julia Wiewiórka (wiek 14-15 lat) z Polish Club - Warszawa, Damian Pik i Aleksandra Czerczak (młodzież starsza -16-20 lat) z ośrodka Eskadra - Pabianice, Paweł Kidybiński i Oliwia Tracz (młodzież - 16-18 lat) z ośrodka Myka - Zamość oraz Marcin Rosiński i Katarzyna Wdowicz (powyżej 18 lat) z Polish Club - Warszawa.

Miłym akcentem gali finałowej było wręczenie Gminnego Medalu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę dla Chełmskiego Centrum Tańca RYTM. Honorowe wyróżnienie z rąk wójta odebrała menedżerka Halina Buczma. Natomiast zawodnicy pożegnali widzów pięknie odtańczonym polonezem, który poprowadzili organizatorzy.

W przyszłym roku organizatorów czeka dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Siennicy Różanej RYTM 2019.

- Już dziś zastanawiamy się, jak wzbogacić formułę naszego festiwalu, aby była godna jubileuszu 10-lecia - mówi Halina Buczma z Chełmskiego Centrum Tańca RYTM.

GD

GD

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe