Gm. Izbica: Policjanci pilnowali bociana

  • 09.10.2018, 11:39
  • GD
Gm. Izbica: Policjanci pilnowali bociana
Chociaż większość bocianów odleciała już do ciepłych krajów, jeden zagubiony nocował niedawno na parkingu przed marketem w Izbicy.

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek, 28 września. Ptakiem zaopiekowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Szansa dla Bociana z Kozubszczyzny koło Lublina, których o sprawie powiadomili krasnostawscy policjanci czuwający nad tym, aby bocianowi nie stała się krzywda.

- Około godz. 20 zadzwonił telefon z komendy w Krasnymstawie z informacją, że na terenie parkingu w Izbicy śpi bocian. Choć to ponad 80 km od nas, postanowiliśmy pomóc i po niego pojechać. To młody ptak, który został nieumiejętnie wychowany przez ludzi. Takie osobniki charakteryzuje brak lęku przed człowiekiem, co często kończy się dla nich tragicznie - atakiem psów czy kolizją z autem - mówi Kamil Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Szansa dla Bociana.

Ptak trafił do ośrodka rehabilitacji bocianów w Kozubszczyźnie. Następnego dnia został zaobrączkowany i dołączył do swoich kolegów na wybiegu, gdzie będzie nabierał prawidłowych zachowań. Obecnie w ośrodku znajduje się 20 trwale kalekich i 9 latających bocianów.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe