Ta bakteria to plotka

  • 9.10.2018, 08:18
  • AN
Ta bakteria to plotka
Do naszej redakcji dotarła informacja, że na jednym z oddziałów chełmskiego szpitala można się zarazić gronkowcem złocistym. Dyrekcja placówki kategorycznie dementuje te doniesienia.

Mężczyzna, który zadzwonił do naszej redakcji, twierdził, że na oddziale urazowo-ortopedycznym panuje prawdziwa epidemia gronkowca. Według niego bakteria zaatakowała nie tylko pacjentów, ale i nawet część personelu.

- Byłem na tym oddziale w odwiedzinach i wszystko widziałem. Podobno zarażeni pacjenci zostali odizolowani w jednej z sal. Bakterię stwierdzono ponoć też u dwóch pracowników oddziału. To skandal, żeby w takim miejscu jak szpital dochodziło do takich sytuacji - przekonywał nas zdenerwowany mężczyzna. - Na tym oddziale leżą ludzie po operacjach. Bakteria jest groźna dla życia.

O "problemach" oddziału rozmawialiśmy z wicedyrektorem do spraw medycznych lek. med. Lechem Litwinem. Do niego również dotarła informacja o gronkowcu.

- Ktoś opowiada nieprawdę. Nie ma żadnego gronkowca na tym oddziale. Mamy nowoczesny system do dezynfekcji i nasi pacjenci nie mają się czego obawiać - tłumaczy wicedyrektor Litwin.

Objawy zakażenia gronkowcem złocistym zależą od miejsca, w którym rozwinie się infekcja. Bakteria może być odpowiedzialna za wiele różnych schorzeń. Choroby, które wywołuje gronkowiec, to: zatrucia pokarmowe, zapalenia układowe (zapalenie płuc, kości, szpiku kostnego, tchawicy, mięśnia sercowego, opon mózgowo-rdzeniowych, żył, układu moczowego; ropnie mózgu), infekcje skóry, a w skrajnych przypadkach nawet sepsa.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe