Wataha najlepsza w województwie

  • 5.10.2018, 23:04
  • AN
Wataha najlepsza w województwie
11 drużyna harcerska Wataha, działająca przy Szkole Podstawowej nr 11, wygrała grę miejską, organizowaną podczas zlotu harcerzy ZHP w Łukowie.

W dniach 21-23 września harcerze zrzeszeni w ZHP spotykali się w całej Polsce na zlotach pod hasłem "Mamy moc". Wydarzenia te były organizowane, aby uczcić obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Chorągiew Lubelska świętowała w Łukowie, gromadząc ponad 400 harcerzy, zuchów, wędrowników, instruktorów i seniorów. Hufiec Chełm reprezentowany był przez drużyny: Skapirzaki i Cichociemni z Dubienki oraz Niewidzialne Dłonie i Wataha, działające przy SP nr 11 w Chełmie.

W piątkowy wieczór  druhny i druhowie bawili się w muszli koncertowej przy rockowej interpretacji takich szlagierów harcerskich jak Krajka czy Płonie ognisko w wykonaniu zespołu WBH-Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

- Sobotnia penetracja zakątków gościnnego miasta, zdobywanie łukowskich talarów i zdeterminowane poszukiwanie kobiety w szarym habicie, przyniosły harcerzom z patrolu Wataha sukces w postaci I miejsca w grze miejskiej na trasie harcerskiej. W nagrodę za wiedzę historyczną, znajomość mapy, celne strzały z łuku i przemoczone nogi drużyna otrzymała "skarb Templariuszy" - relacjonuje druhna Agnieszka Lubaszewska.

 Bogatsi o nowe doświadczenia, wyposażeni w najnowszy numer komiksu "Tytus, Romek i A Tomek" (w Łukowie w czasie II wojny światowej bywał autor Henryk Jerzy Chmielewski, pseudonim "Papcio Chmiel" ) z piosenką na ustach "Jedzie pociąg z daleka..." harcerze i harcerki powrócili do swojego hufca.  

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NM
NM 9.10.2018, 22:05
Gratulacje! Czuwaj!

Pozostałe