Jak długo ważna jest recepta?

  • 5.10.2018, 12:46
  • AN
Jak długo ważna jest recepta?

Recepty wystawione przez lekarza lub felczera nie są ważne bezterminowo. Najczęściej ważność recepty wynosi 30 dni od daty jej wystawienia lub od wyznaczonej daty realizacji - jeśli taka została określona na recepcie. Od tej reguły są jednak wyjątki.

W przypadku niektórych leków termin realizacji recept może być krótszy. Tak jest np. w przypadku antybiotyków lub dłuższy, gdy chodzi o preparaty immunologiczne. Receptę na antybiotyk można zrealizować tylko w ciągu 7 dni od daty wystawienia. Z kolei recepta na preparaty immunologiczne ważna jest przez 90 dni od daty wystawienia. Najdłuższy czas realizacji mają recepty na leki sprowadzane z zagranicy. Można je wykupić przez  120 dni od daty wystawienia.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe