Strzelectwo: Chełmianie strzelali najlepiej

Sześć drużyn stanęło do rywalizacji w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich, które odbyły się w Borowicy (gmina Łopiennik Górny). W klasyfikacji indywidualnej świetnie spisali się reprezentanci klubu LOK Kolejarz Chełm, którzy triumfowali zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Strzeleckie zmagania w Borowicy miały na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem imprezy było Ognisko Miejskie TKKF Cukropol Lublin, a także Klub Strzelectwa Sportowego Patron Krasnystaw. W rywalizacji uczestniczyli reprezentanci sześciu drużyn z województwa lubelskiego. W klasyfikacji indywidualnej świetne wyniki uzyskali zawodnicy klubu LOK Kolejarz Chełm.

Wśród mężczyzn 194 punkty zgromadził na swoim koncie Leszek Ligaj (Kolejarz) i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Szczotka, reprezentujący TKKF Cukropol II Lublin (176 pkt), a trzecie miejsce zajął Marcin Buczaj (TKK Cukropol Lublin; 174 pkt).

W rywalizacji pań zwyciężyła zawodniczka chełmskiego Kolejarza Martyna Pastuszak, która wystrzelała 184 punkty. Drugie miejsce, z wynikiem 169 pkt, wywalczyła Wioletta Hrynkiewicz-Sudnik, reprezentująca Straż Miejską w Chełmie. Trzecią lokatę zajęła z kolei Renata Gałązka (TKKF Cukropol Lublin; 162 pkt).

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół TKKF-u Cukropol Lublin (617 pkt). Drugie miejsce zajął LOK Kolejarz Chełm (601 pkt), a trzecie Straż Miejska w Chełmie (554 pkt). Na czwartej pozycji sklasyfikowany został TKKF Cukropol II Lublin (539 pkt), piąta była Fabryka Cukierków Pszczółka Lublin (345 pkt), a szóstą lokatę zajęli strzelcy krasnostawskiego Patrona (309 pkt).

Puchary i statuetki dla zwycięzców oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników rywalizacji ufundował Urząd Marszałkowski w Lublinie.