Dwa plany do zmiany

  • 05.10.2018, 09:03
  • AN
Dwa plany do zmiany
Na ostatniej sesji chełmscy radni podjęli dwie uchwały dotyczące zmian w planie zagospodarowania miasta. Pierwsza z nich dotyczy obszaru Wygon-Bursztynowa, druga - rejonu ulic Przejazdowej i Żabiej.

W przypadku przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania w okolicy Wygon - Bursztynowa impulsem do działania był wniosek właścicieli prowadzących przychodnię rehabilitacyjną dla dzieci.

- Właściciele chcą rozbudować swój budynek i podnieść o jedną kondygnację. Zapisy obecnie obowiązującego planu z 2004 roku dopuszczały możliwość lokalizacji usług na terenach zabudowy mieszkaniowej tylko w jednej kondygnacji - wyjaśniała radnym na komisji dyrektor wydziału gospodarki przestrzennej, architektury i budownictwa UM Dorota Tworek-Kodeniec.

Przy okazji urzędnicy postanowili uporządkować też kwestię dróg w tym rejonie miasta.

- Przyjęliśmy nieco większy teren, ponieważ tworzy się tam nowe osiedle, a więc jest potrzeba zmian układu dróg dojazdowych - dodała pani dyrektor.Radni nie mieli wątpliwości, że zmiana jest potrzebna. Podobnie zachowali się w przypadku uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów zabudowy jednorodzinnej w rejonie ulic Przejazdowej i Żabiej.

Obszar opracowania obejmuje tereny o powierzchni około 12 ha, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, komunikację i infrastrukturę techniczną.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe