Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę

  • 5.10.2018, 08:36
  • AN
Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę
6 października o godz. 10 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się konferencja "Filmoteka Szkolna wciąga w Olimpiadę".

Konferencja, zorganizowana w ramach programu Filmoteka Szkolna, realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, skierowana jest do nauczycieli, szczególnie szkół ponadpodstawowych. Prelegentkami będą: Marta Matuszak, wędrująca filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej i laureatka nagrody Script Pro oraz Ewa Magdziarz, liderka Filmoteki Szkolnej.

W programie: kilka słów o Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, analiza kadru filmowego, "Maria Antonina" Sofii Coppoli – prawda historyczna a stereotypy, analiza porównawcza fragmentów adaptacji "Drakuli" i "Opowieści wigilijnej" – ewolucja sztuki aktorskiej od kina niemego do współczesnej animacji, analiza porównawcza fragmentów adaptacji "Makbeta" – wierność oryginałowi a wierność duchowi powieści, a także Holokaust w filmie fabularnym i dokumentalnym – cztery różne perspektywy opowiadania.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Zgłoszenia przyjmuje Ewa Magdziarz do 4 października pod nr tel. 603 870 105, e-mail: [email protected]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe