Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Oficer rowerowy poszukiwany

Będzie pracować na etacie urzędniczym, ale zajmie stanowisko oficera rowerowego. Miasto zatrudni fachowca, który zajmie się szeroko pojętą komunikacją cyklistów.
Oficer rowerowy poszukiwany

Rowerzystów w Chełmie jest coraz więcej, więc zapotrzebowanie na trasy dla miłośników dwóch kółek jest coraz większe. W mieście planowane są dlatego kolejne ścieżki.

Przed kilkoma dniami miasto ogłosiło przetarg na budowę około 3-kilometrowego odcinka wzdłuż ulicy Hrubieszowskiej - przez las Borek, po stronie południowej - aż do wschodnich granic Chełma. Nowa asfaltowa trasa połączy się tam ze ścieżką planowaną aż do Kamienia. Dodatkowo za Borkiem powstanie kolejny odcinek chodnika przy ul. Hrubieszowskiej.

- Budowa nowej ścieżki jest elementem Strategicznych Inwestycji Terytorialnych, a więc dofinansowań, jakie miasto pozyskuje z Unii Europejskiej. Wielofunkcyjny projekt SIT, do którego jako partnerów zaprosiliśmy gminy Chełm oraz Kamień, to szereg działań o różnej tematyce. Są tam uwzględnione między innymi: rower miejski, parkingi i kolejne ścieżki rowerowe – mówi Marcin Grel, dyrektor wydziału rozwoju, promocji i współpracy z zagranicą.

Z chełmskiego projektu wynika, iż na terenie gmin powstanie łącznie około 11 kilometrów nowych ścieżek. Drogi dla rowerzystów budowane będą od granic Chełma wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 844 w Strupinie Małym (około 1,4 km) i dalej do Kamienia (około 4 km), w miejscowościach Horodyszcze-Kolonia, Parypse, Staw (około 3 km), Depułtycze Królewskie (około 1,2 km), Żółtańce-Kolonia (wzdłuż drogi powiatowej od ul. Metalowej do skrzyżowania z ulicą gminną - około 0,9 km) oraz w rejonie zalewu Żółtańce (około 0,5 km).

Nowe ścieżki powstać mają również podczas przebudowy chełmskich ulic. Ścieżki pojawią się więc w ul. Kolejowej, Podgórze, Rejowieckiej, Rampie Brzeskiej i Wschodniej. Miasto ma także porozumienie z inwestorem w sprawie budowy ścieżki w ul. Lubelskiej. Łącznie powstanie w Chełmie i okolicach ponad 20 km kolejnych tras dla rowerzystów.

W związku z rozwojem infrastruktury rowerowej miasto chce zatrudnić... oficera rowerowego - osobę, która będzie koordynować i wspomagać działania związane z rozwojem oraz utrzymaniem infrastruktury rowerowej. Nabór na stanowisko ds. komunikacji rowerowej oraz zarządzania ruchem został już ogłoszony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama