Wieczór francuskiej poezji miłosnej

  • 2.10.2018, 10:08 (aktualizacja 03.10.2018 13:51)
  • AN
Wieczór francuskiej poezji miłosnej
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 2 października na "Wieczór francuskiej poezji miłosnej", który odbędzie się w sali widowiskowej ChBP. Początek o godz. 18.

Wydarzenie będzie prezentacją francuskiej liryki w formie piosenki poetyckiej i recytacji. Wiersze, interpretowane podczas wieczoru, są nowymi przekładami Jerzego Borkowskiego, pochodzącymi z tomiku "Była już bardzo rozebrana...". Przedsięwzięcie zostało przygotowane we współpracy z Anną Moryl, emerytowaną polonistką.

Jerzy Borkowski, z wykształcenia polonista, aktualnie pracuje jako tłumacz języka francuskiego. Wiele lat mieszkał w Paryżu. Przekładał także twórczość polskich poetów. Po latach pobytu we Francji i Szwajcarii powrócił do Polski. Przez cztery laty przełożył ponad dwieście wierszy stu autorów, w większości nigdy nietłumaczonych na polski.

Podczas wieczoru usłyszymy Joannę Jagiełło. Po skończeniu anglistyki na UW pracowała jako dziennikarka, nauczycielka i redaktorka podręczników do nauki języka angielskiego. Dzisiaj jest przede wszystkim pisarką. Tworzy poezje i powieści dla młodzieży. Chętnie śpiewa, akompaniując sobie na gitarze, często do własnych kompozycji, prowadzi spotkania literackie.

Kolejny gość to Bożena Sitek, pianistka i muzykolog, poetka, występuje też jako aktorka i prezenterka w radiu i telewizji. Tworzy scenariusze i teksty do programów poetycko-muzycznych.

W programie usłyszymy także Adama Tkaczyka wykonawcę piosenki aktorskiej i poetyckiej, lektora telewizyjnego i radiowego, aktora estradowego, animatora kultury.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe